Paketleme

Paketleme hizmeti firmamız Dizayn Konsept tarafından sizlere sunulmuş olan en kaliteli ve profesyonel hizmetler arasında yer almaktadır. Günümüzde yoğun bir şekilde tercih edilen hizmetler arasında yer alan paketleme hizmetlerinden siz de faydalanabilirsiniz. Paketleme hizmeti; karayolu taşımacılığı, denizyolu taşımacılığı ve havayolu taşımacılığı ile gönderilen ürünlerin ve malların ambalajlanarak kusursuz bir şekilde gönderilmesi için sunulan hizmetlerdir. Siz de paketleme hizmetinden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdi gelin paketleme hizmeti ile sizlere nelerin sunulacağını detaylı bir şekilde inceleyelim.

paketleme

Paketleme Hizmetinin Kapsamı

Karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılığında paketleme hizmetleri sunulmaktadır.

Deniz Taşımacılığında Paketleme Hizmeti

Deniz taşımacılığı, genellikle aynı anda büyük miktarda mal göndermesi gereken şirketler tarafından kullanılır. Transit süresi en uzun olan taşıma şekli olan denizyolu taşımacılığında hemen her malın gönderimi sağlanmaktadır. Uzun teslim süresi olan ürünler için uygun bir seçenek olup, büyük hacimli ürünler için uygun fiyatlı ve ekonomik bir nakliye çözümüdür. Ancak bu taşıma şekli son derece yavaş bir şekilde ilerlemektedir. Bunun yanı sıra gümrük kısıtlamalarına tabidir ve ürünleriniz uygun şekilde paketlenmediğinde çevresel tehlikeler ve hareket nedeniyle üründe hasara yol açabilir. Bu nedenle deniz taşımacılığında paketlemenin en kaliteli ve profesyonel bir şekilde yapılması gerektiğini unutmamalısınız. Konteyneriniz maksimum kapasiteye kadar yüklenmişse, ağırlığın zemin alanına eşit olarak dağıtılması önemlidir.

Hava Taşımacılığında Paketleme

Kısa teslim süreleri ile çalışan ve paketlerinin mümkün olan en kısa sürede taşınmasını gerektiren şirketler genellikle hava taşımacılığını tercih etmektedir. Bu güvenli bir taşıma şeklidir ve genel hizmet seviyesini iyileştirirken tedarikçinin teslim sürelerini azaltır. Ancak, yalnızca belirli mallar hava taşımacılığı için uygundur ve bu pahalı seçenek genellikle havaalanı vergileri, gümrük ve tüketim vergisi kısıtlamaları ve diğer düzenleyici gereklilikler ile birlikte gelir. Havayolu taşımacılığında da tıpkı deniz taşımacılığında olduğu gibi paketlemenin profesyonel ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde paketleme konusunda çeşitli problemlerin meydana gelmesi durumu söz konusudur.

paketleme-hizmetleri

Atmosferik değişiklikler ve çevresel maruziyetler söz konusudur. Yüksek ve düşük atmosferik basınçlar belirli paketler üzerinde çarpıcı bir etkiye sahip olabilir ve nem değişiklikleri, düzgün şekilde paketlenmediği takdirde ürününüzü etkileyebilecek yoğuşma veya korozyona neden olabilir.

Paketleriniz, hava taşımacılığı sırasında önemli ölçüde kayma ve hareket etme eğilimindedir. Hızlanma ve kalkıştan, uçuş sırasında düşmeye ve türbülans yaşandığında yalpalamaya kadar paketinizin herhangi bir beklenmedik yalpalama veya sarsıntıya dayanabilmesi gerekir.

Karayolu Taşımacılığında Paketleme

Hemen hemen tüm ambalajlar bir dereceye kadar karayolu taşımacılığı gerektirecektir. Karayolu taşımacılığı uygun maliyetlidir ve kısa mesafelerde bozulabilir malzemelerin taşınması için idealdir. Ambalajınız yanlış kullanım veya dikkatsiz sürüş nedeniyle hasar görebilir. Karayolu taşımacılığını seçiyorsanız trafik, kamyon arızası ve kötü hava koşulları gibi olası gecikmelere hazırlıklı olmak önemlidir.

Ürünlerinizi karayolu ile gönderirken doğru ambalaj tasarımını seçmeniz önemlidir. Yastıkların yay gibi çalışması gerektiğini düşünüyorsanız, paket yastıklama titreşim koruması için tasarlanabilir. Yastığın kalınlığına ve yük taşıma alanına bağlı olarak, giriş titreşimini etkilemeyecek veya ürünü titreşimden izole edecek şekilde tasarlanmalıdır. Doğru tasarım, minderin ürününüzü titreşim hasarından ne kadar iyi koruyabileceği konusunda tüm farkı yaratacaktır.