Transit Ticaret

Transit ticaret konusunda bölgenin en güçlü ülkelerinden bir olan Türkiye’de hizmetlerinizi çeşitlendirmek için transit ticaret hizmetleri ile buluşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Transit ticaret; iki ülke arasında gerçekleşen ithalat ve ihracat işlemleri esnasında geçiş ülkesi olarak kullanılan ülkelerde gerçekleşen ticaretin adı olarak bilinir. Türkiye’nin coğrafi olarak işgal ettiği konumdan kaynaklı olarak Asya ve Avrupa arasında bir köprü görevi görmesi transit gerçekleşen ticaretten de yararlanılmasını sağlar. Yaygın kanının aksine Türkiye gümrük sahasına girmeden gerçekleşmesi nedeni ile her türlü vergi ve harçtan muaf olan bu ürünlerin dış ticaret alanında hizmet veren firmalarca çok önemsendiği bilinir.

Firma olarak karmaşık ama bir o kadar da kazançlı bir alan olan transit ticaret konularında size en etkin seçenekleri sunuyoruz. Üstelik sunduğumuz hizmetlerde yeni imkanlar ve fırsatlar vaat ederek işletmenizin sürdürülebilirliğine katkı da sağlıyoruz.

transit-ticaret

Transit Ticaret Hizmeti Neden Önemlidir?

Transit ticaret çok yoğun bir şekilde kullanılan ancak pek çok insanın yanlış bildiği ticari faaliyetlerden bir tanesidir. Özellikle ürünlerin millileştirme işlemine başvurulmadan alış ve satışının gerçekleştirilmesi girişimciler için büyük fırsatlar doğurur. Ancak profesyonel olarak transit ticarete imza atmamış kimseler için söz konusu avantajdan yararlanmak oldukça zordur. Bu durumda firmamızın sunduğu güvence ile sürecin takip edilmesi hem yaşanacak sorunları ortadan kaldırır hem de karlılığı daha iyi seviyelere taşır.

Siz de transit ticaret konusunda işletmenize değer katacak bir iş ortağı arıyorsanız firmamız ile güçlü bir başlangıca imza atabilirsiniz. Özellikle ithalat, ihracat ve transit ticaret konularında uzmanlaşmış olan ekibi ile firmamız size çok kapsamlı bir süreç ile destek olur.

Pazar Araştırması

Transit ticareti daha önce gerçekleştirmemiş veya daha kapsamlı bir şekilde sürdürmeyi isteyen firmalar için yeni fırsatlar araştırıyoruz. Alıcı ve satıcıyı bir araya getirecek aracı konumunu üstlenirken ciddi karlar elde etmeniz için etkili analiz araçlarımızı kullanıyoruz. Arz ve talebi eşsiz bir denge gözeterek bir araya getiren ekibimiz yeni alanlar keşfetme noktasında çok ciddi çalışmalar yürütür.

transit-ticaret-hizmetleri

Transit Ticaret Mevzuatı ve Süreç Yönetimi

Transit ticaret; ithalat ve ihracat süreçlerinden farklıdır. Bu nedenle işletmelerin bu ticari yöntemi benimserken belli başlı süreçlere hâkim olması gerekir. Firma olarak transit ticareti ilk defa gerçekleştirecek işletmeler için sürecin başarılı bir şekilde yönetilebilmesine büyük önem veriyoruz. Bunun yanı sıra işletmenin mevzuat ve süreçler ile alakalı etkili bir şekilde bilgilendirilmesini de sağlıyoruz. Böylelikle iki yönlü bir kazanç sağlandığı gibi danışmanlık hizmetlerimizin kusursuzluğunu da kanıtlıyoruz.

Planlama

Transit ticaret danışmanlığı bağlamında süreçlerin etkili bir şekilde planlanmasını da sağlıyoruz. Ticari ilişki kuracağınız alıcı ve satıcılar ile ilişkilerinizin nasıl tesis edilmesi gerektiği çok mühim bir konudur. Bu konuda yapacağınız basit bir hatanın dahi binlerce hatta on binlerce liralık zararlara neden olacağı açıktır. Bu nedenle profesyonelleşmiş kadrosu ile sizlere destek olan ekibimizden yardım almanız oldukça önemli olur.

Profesyonel Transit Ticaret Hizmet

Dizayn Konsept, uluslararası ticaret alanında kurmuş olduğu güçlü alt yapı ve elde ettiği tecrübe ile onlarca firmaya kusursuz destek sunar. Gerek yeni fırsatlar ortaya çıkarılması gerekse de var olan fırsatların en verimli şekilde değerlendirilmesi adına sizlere yardımcı olan firmamız, hedefini daima daha fazla kazanç ve daha güçlü ticari yapılar olarak belirler.

Kuruluşundan bu yana ilkeli bakış açısı ile ticari ortaklıklar tesis edilmesine imkân sağlayan firmamız, Türkiye’ye döviz girişine katkı sağlayarak ülke ekonomisinin canlandırılmasını da sağlar. Transit ticaretin ülkemiz sınırları dışında gerçekleşiyor olmasının ülkemize doğrudan katkı sağlamayacağı düşüncesine neden olduğu bilinse de bu tamamen yanlıştır. Transit ticaret hizmetlerimiz ile ülke ekonomisine de katkı yapıyor ve kazancı bireysel seviyeden toplumsal düzeye yükseltiyoruz.