Antrepo

Antrepo hizmetleri kapsamında gümrük vergisine konu olan ürünlerin vergi ve resimden arındırılmamış hallerinin depolanması gerçekleştirilmektedir. Gümrük binalarının yanı başında bulunan ve ürünlerin muhafaza edildiği bu alanlar uluslararası standartlara göre dizayn edilmektedir. Dizayn Konsept olarak mallarınızın dilediğiniz süre ve şekilde muhafaza edilmesini sağlıyoruz. Üstelik uygun fiyatlarla sizlerin beklentilerine cevap veriyoruz.

Türkçeye, Fransızcadan geçiş yapan Antrepo kelimesi; gümrükte malların saklandığı yer anlamı taşımaktadır. Etimolojik kökeninden çok da uzaklaşmamış bu kavram çerçevesinde gümrük uygulamalarını da dikkate alarak gerekli koruma hizmetleri tamamlanır. Bu nedenle de eşyalarınızın vergilerini ödemeden bir süre gümrükte bekletmeyi arzu ettiğiniz hallerde Dizayn Konsept antrepo çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Transit Ticaret

Antrepo Çeşitleri Nelerdir?

Koruma ve saklama konusunda kusursuz bir hizmeti ifade eden antrepoların farklı türlerinden söz etmek mümkündür. Bu noktada önemli olan alınacak hizmetin hangi kapsamda olduğunu bilmek gerekmektedir. Aşağıda antrepo çeşitleri ile alakalı tüm detayları inceleyebilirsiniz.

A Tipi Antrepolar

Genel antrepo kapsamında değerlendirilen bu antrepolar, işleticisinin kayıt tutmak zorunda olduğu ve herhangi bir eksiklik durumunda işeticinin vergi ödemek durumunda kaldığı antrepo çeşididir. Bu anlamda Antrepo işleticisinin sorumluluğu oldukça fazladır.

B Tipi Antrepolar

Genel antrepo tiplerinden bir tanesi olan B tipi antrepoların eşyadan kullanıcıların sorumlu olduğu seçenektir. İşleticinin sorumluluğu sınırlı ve kullanıcının sorumluluğu da kanun ile belirlenmiştir. Bu kapsamda antreponun kiralanması işlemini gerçekleştiren işletici kayıt gerçekleştirmez. Burada önemli olan gümrük kontrolündeki beyanname ve belgelerdir.

C Tipi Antrepolar

C tipi antrepoların özel antrepolar arasında kabul edildiğinden söz etmek gerekmektedir. Bu kapsamda C tipi antrepoların hem kullanıcısı hem de işleticisi aynı kişidir.

D Tipi Antrepolar

Özel antrepo türlerinden bir tanesi olan bu antrepoların hem işleticisi hem de kullanıcısı aynı kişidir. Bu antrepoda bulunan malların koruma ve saklaması konusunda ortaya çıkan kıymetlerin gümrük değerine yansıması söz konusu değildir. Burada gerçekleşecek elleçleme işlemleri de dahil olmak üzere kıymete ekstra bir değer katılması söz konusu olmaz. Bu anlamda malın gümrük kıymeti artmadığından malın sahibi tarafından ödenecek vergide de bir artış olmaz.

F Tipi Antrepo

F tipi antrepo, gümrük idaresi tarafından işletilen genel antrepo tiplerinden bir tanesidir.

Antreponun Avantajları Nelerdir?

Antrepo kullanmanın avantajları oldukça fazladır. Dizayn Konsept olarak Antrepo hizmetleri sunduğumuz iş ortaklarımıza kusursuzluğu vaat ederken bu konuda avantajları da olabildiğince çeşitlendirmeyi hedefliyoruz. Aşağıda bir antrepo kullanımının ne tür ayrıcalıklar getireceğini inceleyebilirsiniz.

Malların Muhafaza Edilmesi

İthal edilen malların gümrük işlemlerinin gerçekleştirileceği sırada ya da gümrük işlemleri gerçekleştirecek zamana kadarki süreçte malların korunması gerekir. Çevresel faktörlerin yanı sıra hırsızlık, yangın ve diğer bazı felaketlere karşı da korunması gereken malları antrepo sayesinde güvenilir bir noktada tutmak mümkündür. Dizayn Konsept olarak beklentilerinize cevap vererek sizlerin ihtiyacına çözüm üretiyoruz.

Daha Düşük Maliyetler

Antrepo hizmetlerinin profesyonel bir şekilde sunulması maliyetlerin düşüş göstermesindeki temel faktörlerden bir tanesidir. Personelin koruma ve saklama konusundaki başarısının yanı sıra malın nasıl muhafaza edileceğinin bilinmesi de antrepo hizmetine başvurmanın ayrıcalığını arttırır.

Dizayn Konsept, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve kaliteden yana çözümleriyle beklentilerinize cevap verir. Bu nedenle de antrepo çözümleri konusunda en başarılı seçeneklerden faydalanmak adına Dizayn Konsept ile iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyat, kaliteli çözüm ve çok daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.