Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu taşımacılığı, malların bir deniz aracına yüklenerek ya da bir ambalaj içerisinde deniz aracıyla taşındığı durumları ifade eder. Gemilerin ambarında ya da konteyner içerisinde taşınan malların daha güvenli bir şekilde adrese ulaştırılması denizyolu taşımacılığı kapsamında gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda siz de Dizayn Konsept ile iletişime geçerek kaliteden yana tercih kullanabilirsiniz.

Deniz araçlarıyla gerçekleşen denizyolu taşımacılığında bilinmesi gereken pek çok detay var. Bu nedenle de alacağınız hizmetle alakalı doğru ve kusursuz bir çözüm için Dizayn Konsept ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığında Kullanılan Yükleme Seçenekleri

Denizyolu taşıması gerçekleştirmek isteyen iş ortaklarımıza sunduğumuz kaliteli çözümlerle beklentilere cevap vermeyi arzu ediyoruz. Bu kapsamda deniz yolu taşımasında yüklemenin nasıl gerçekleştiğine dair detaylara aşağıda yer verdik. Siz de deniz yolu taşıması ile alakalı aşağıdaki hususları dikkate alarak en özel seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Charter Yükleme Tipi

Denizyolu taşımacılığında malın yükleneceği ambar doğrudan deniz aracının kendisindeyse bu durumda charter yüklemeden söz etmek mümkündür. Genellikle yüksek tonajlı malların taşınmasında kullanılan charter yükleme tipi ile taşıma ücretlerinin belirlenmesi söz konusudur. Bu nedenle de yüklemenin cinsi fiyatlandırmayı belirleyen en önemli faktörlerden bir tanesidir.

Konteyner Yükleme Tipi

Konteyner, tek başına bir taşıma aracı olup deniz yolunda kullanılan bir araçtır. Ürünlerin deniz yoluyla taşınması maksadıyla tercih edilen konteynerin genellikle kapalı bir kutu olduğundan söz etmek gerekir. Ancak konteyner tiplerinde de farklı alternatiflerin olduğundan söz etmek gerekmektedir.

karayolu taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığında Fiyat Nasıl Belirlenir?

Denizyoluyla bir taşıma gerçekleştirileceğinde öncelikli olarak kalkış ve varış limanları arasındaki mesafeye dikkat edilmektedir. Dizayn Konsept olarak door to door hizmet de veriyor olmamız nedeniyle bazen iç nakliye hizmetlerini de hesaba katarak ücret talep ediyoruz. Peki, navlunun belirlenmesinde sadece mesafe mi dikkate alınmaktadır? Bu konuda detayları dikkate alarak size en uygun çözümlerden faydalanma olanağı sunuyoruz.

Konteynerin Taşmalı Olup Olmaması

Konteyner ile gerçekleşen taşımalarda en önemli hususlardan bir tanesi de konteyner ile gerçekleşen taşımalarda taşma miktarıdır. Taşma olduğunda konteynerin üzerine bir yük yüklenemediğinden o yükün bir nebze daha pahalı bir şekilde taşınması söz konusudur. Bu nedenle de yanlardan ve üstten taşma miktarının hesaplanması ile fiyatlandırmanın ortaya konması mümkün olacaktır.

Konteynerde bir taşma yoksa bu durumda standart konteyner ücretlerinin ortaya çıkacağını ifade edebiliriz. Siz de bu konuda en başarılı seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız Dizayn Konsept ile iletişime geçerek beklentilerinize cevap verecek bir hizmetten faydalanabileceksiniz.

Elleçleme ve Sigortama

Elleçleme ve sigortalama denizyolu taşımacılığı konusunda en önemli detaylar arasındadır. Bu nedenle de bir nakliye hizmetinde elleçleme ve sigortalama işlemi varsa fiyatların daha yüksek olacağını unutmamanız gerekir. Elleçleme, ürünlerin nakliye esnasında herhangi bir riskle karşılaşmaması adına ihtiyaç duyulan sabitleme işlemleridir. Öte yandan sigorta da ortaya çıkabilecek risklerin tazmin edilmesi adına başvurulan hizmetlerden bir tanesidir.

Dizayn Konsept ile En Uygun Denizyolu Taşımacılığı Seçenekleri

Dizayn Konsept ile beklentilerinize uygun seçeneklere kapı aralamak istiyorsanız nakliyenin gerçekleşeceği destinasyonların belirlenmesi ile sizin için en uygun çözümlerden faydalanabileceksiniz. Navlun konusunda en başarılı seçenekleri ön plana çıkaran Dizayn Konsept, nakliye esnasında yaşanabilecek olan risklerin de önüne geçmeyi başarır.

Sürecin uzmanlarımız tarafından yönetilmesi adına sizlerden gelen talepleri doğru bir şekilde işliyoruz. Üstelik personel kalitemizi ve teknolojik imkanlarımızı da geliştirerek denizyolu taşımacılığında size uygun seçenekler sunuyor. Ekibimizle iletişime geçerek tüm detaylara dair bilgi sahibi olabilirsiniz.